Stará Husitská - popis projektu

Stará Husitská home residence - nové byty v Bánovciach nad Bebravou

U nás si vyberie každý : )

POLOHA

Ako prezrádza už názov projektu, bytové domy sú situované do veľmi príjemného prostredia okrajovej časti sídliska Dubnička - ulice Husitská. Mimo hlavnej cesty, mimo ruchu, v tichom a bezpečnom prostredí obklopenom prírodou a krásnymi výhľadmi. Pritom však v dosahu vybavenosti a služieb, ktoré sú pre komfort bývania dôležité. Vaše deti budú mať školu, škôlku ale aj svoje ihriská doslova za rohom. Sídlisko je vybavené obchodnými domami, lekárňou, poštou .....

INTERIÉR

Projekt zohľadňuje potreby ľudí, možnosti prostredia a kladie dôraz na moderný a trendový interiér. K tomu sa prispôsobili jednotlivé riešenia. Rozmerné okná vpustia do interiéru dostatok slnka, otvorené priestranné balkóny Vám umožnia nadýchnuť sa a vychutnať výhľad. Interiér by mal byť vzdušný a svetlý, preto sme zvolili otvorený priestor obývačky s kuchyňou tak, aby rodina mohla tráviť čo najviac času spolu. Keďže všetko by malo byť po ruke, úložný priestor sme sa snažili umiestniť v blízkosti bytov. No mysleli sme aj na drobnosti – chodba s úložným priestorom, útulná kúpeľňa, oddelená toaleta s umývadlom, balkón tam kde sa stretá rodina ...

MATERIÁLY

Projektanti a investor nenechali nič na náhodu a siahli po kvalitných materiáloch a vhodných technológiách. Stavba je stavaná z kvalitnej tehly PROTHERM s výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami v kombinácii so železobetónovými nosnými konštrukciami. Aby bývanie bolo naozaj pokojné, sú priečky murované z akustickou tehlou Porotherm Aku. O tepelný komfort sa bude starať aj zateplenie a to minerálnou vlnou o hrúbke až 20 cm a okná REHAU P-Line s izolačnými trojsklami s kvalitnými 7 komorovými profilmi. Dlažby ( rektifikovaná gresová dlažba a obklad, obe s rozmermi 300 x 600 mm. Farebné vyhotovenie podľa vzorkovníka ), podlahy ( plávajúca podlaha s kvalitnou nášľapnou vrstvou, celková hrúbka 8 mm ) dvere a aj pri ostatných prvkoch interiéru investor siahol po kvaliných výrobcoch ako Grohe ( sanita ), Kaindl ( podlahy ), Alkaplast ( sprchové kúty ), Voster ( interiérové dvere ) a pod... O Vašu bezpečnosť sa postarajú aj protipožiarne vstupné dvere s bezpečnostnou triedou 3, osadené v oceľovej zárubni, výška 2 100 mm, vybavené panoramatickým priezorom.

Vykurovanie

O tepelnú pohodu sa bude starať teplo dodávané centrálnym zdrojom tepla z miestnej teplárne. Z centrálneho zdroja tepla sú vedené rozvody do jednotlivých bytov. V každom byte je samostatný merač spotreby tepla a merače spotreby teplej pitnej vody a pitnej vody. Regulácia teploty v jednotlivých miestnostiach bude zabezpečená modernými termostatickými hlavicami na vykurovacích telesách. Vykurovacie telesá v obytných miestnostiach sú doskové panelové radiátory a v kúpeľniach bude rebríkový radiátor. V niektorých bytoch ( prízemie, + 1 NP časť nad parkoviskom,) je v bytoch zavedené podlahové kúrenie kde bude možná regulácia teploty pre každú obytnú miestnosť zvlášť.

Elektroinštalácia

V každom byte bude osadený bytový silnoprúdový rozvádzač. Zásuvky 230 V a vypínače budú umiestnené vo všetkých obytných miestnostiach a v kúpeľni. V mieste pre kuchyňu je riešená príprava pozostávajúca z prívodov 230 V a prívodu 400 V pre kuchynské spotrebiče. Každý z bytov bude mať vývody na osvetlenie vyvedené zo stropu ukončené v každej miestnosti svorkami. Samozrejmosťou je meranie spotreby elektriny je prostredníctvom elektromeru umiestneného mimo priestoru bytu.

Balkóny

Aj tento priestor musí dobre vyzerať a samozrejme vydržať poveternostné podmienky, preto sme zvolili exterierovú dlažbu mrazuvzdornú - 30x30 cm Parkovanie - každé parkovacie státie v rámci vybudovanej parkovacej plochy bude označené vlastným poradovým číslom. K dispozícii sú tri druhy park. miest a to pod domom, prekryté, alebo čiastočne prekryté a neprekryté na parkovisku v bezprostrednej blízkosti bytového domu. Z priestoru parkovacej plochy je priamy vstup do chodby k výťahu do bytového domu.

TV a Internet

Keďže dnes si už život bez internetu a TV nedokážeme predstaviť, bude v každej obytnej miestnosti umiestnená zostava TV zásuvky a zásuvky 2xRJ45 určenej na pripojenie internetu a telefónu. Komunikáciu medzi bytom a vstupnými dverami do domu zabezpečí telefónny vrátnik.

Príjazd

Príjazdové komunikácie budú s asfaltovou povrchovou úpravou, parkoviská a chodníky zo zámkovej dlažby.

Kobky

pivničná kobka je príslušenstvom bytu. Jedna pivničná kobka je pridelená ku každému bytu pričom každý klient má svoju kobku na poschodí v bezprostrednom dosahu svojho bytu. Rozdelenie jednotlivých samostatne uzamykateľných pivničných kobiek v rámci pivničných priestorov je systémom murovaných deliacicí stien . Vstupné dvere do kobiek sú požiarnoodplné nie bezpečnostné.

Parkovacie státie

Každé parkovacie státie v rámci vybudovanej parkovacej plochy bude označené vlastným poradovým číslom. Existujú tri druhy park. miest a to pod domom, prekryté, alebo čiastočne prekryté a neprekryté na parkovisku v bezprostrednej blízkosti bytového domu. Z priestoru parkovacej plochy je priamy vstup do chodby k výťahu do bytového domu.

Pri bytových domoch v Bánovciach nám išlo o jednoduchú a úprimnú architektúru. Základná hmota bytových domov je jemne rozohraná odľahčeniami na prízemí a ustúpenom podlaží. Zo základnej hmoty vystupujú výrazné objemy balkónov. Základná farebná schéma je neutrálna s farebnými akcentami zábradlí, čo dáva vyniknúť hre objemov. Našim cieľom bolo vytvoriť dostupné a architektonicky hodnotné bývanie.

Vybavenie

Vybavenie je klúčové. Preto každý byt má balkón, pivnicu priamo na poschodí. Pamätali sme aj na internet a káblovú TV – každý byt bude vybavený rozvodmi v izbách. Všetky bytové domy sú s výťahom. O bezpečnosť sa postará elektronický vrátnik a bezpečnostné dvere do bytov v stupni bezpečnosti 3. Parkoviská sú kryté, priamo pri bytovom dome, ale aj pri príjazdovej komunikácii. Mysleli sme aj na deti, preto projekt bude mať aj detské ihrisko. Zaujímavým a nevšedným riešením sú byty na prízemí s vlastným pozemkom pre terasu a záhradku dostupné priamo z obývačky...