Stará Husitská - popis projektu

Stará Husitská home residence - nové byty v Bánovciach nad Bebravou

U nás si vyberie každý : )

POLOHA

Ako prezrádza už názov projektu. bytové domy sú situované do veľmi príjemného prostredia okrajovej časti sídliska Dubnička - ulice Husitská. Mimo hlavnej cesty. mimo ruchu. v tichom a bezpečnom prostredí obklopenom prírodou a krásnymi výhľadmi. Pritom však v dosahu vybavenosti a služieb. ktoré sú pre komfort bývania dôležité. Vaše deti budú mať školu. škôlku ale aj svoje ihriská doslova za rohom. Sídlisko je vybavené obchodnými domami. lekárňou. poštou .....

K projektu môžete sledovať aj videá: 

INTERIÉR

Projekt zohľadňuje potreby ľudí. možnosti prostredia a kladie dôraz na moderný a trendový interiér. K tomu sa prispôsobili jednotlivé riešenia. Rozmerné okná vpustia do interiéru dostatok slnka. otvorené priestranné balkóny Vám umožnia nadýchnuť sa a vychutnať výhľad. Interiér by mal byť vzdušný a svetlý. preto sme zvolili otvorený priestor obývačky s kuchyňou tak. aby rodina mohla tráviť čo najviac času spolu. Keďže všetko by malo byť po ruke. úložný priestor sme sa snažili umiestniť v blízkosti bytov. No mysleli sme aj na drobnosti – chodba s úložným priestorom. útulná kúpeľňa. oddelená toaleta s umývadlom. balkón tam kde sa stretá rodina ...

Ako vyzerá dokončený byt si môžete pozrieť aj vo videu: 

Alebo si prídťe rovno pozrieť náš vzorový byt: 

MATERIÁLY

Projektanti a investor nenechali nič na náhodu a siahli po kvalitných materiáloch a vhodných technológiách. Stavba je stavaná z kvalitnej tehly PROTHERM s výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami v kombinácii so železobetónovými nosnými konštrukciami. Aby bývanie bolo naozaj pokojné. sú priečky murované z akustickou tehlou Porotherm Aku. O tepelný komfort sa bude starať aj zateplenie a to minerálnou vlnou o hrúbke až 20 cm a okná REHAU P-Line s izolačnými trojsklami s kvalitnými 7 komorovými profilmi vybavené predprípravou na vonkajšie žalúzie. Dlažby ( rektifikovaná gresová dlažba a obklad. obe s rozmermi 300 x 600 mm. Farebné vyhotovenie podľa vzorkovníka ). podlahy ( plávajúca podlaha s kvalitnou nášľapnou vrstvou. celková hrúbka 8 mm ) dvere a aj pri ostatných prvkoch interiéru investor siahol po kvaliných výrobcoch ako HansGrohe ( sanita ). Kaindl ( podlahy ). CA-plast ( sprchové kúty ). Voster ( interiérové dvere ). Fornox ( vstupné bezpečnostné dvere ) a pod... O Vašu bezpečnosť sa postarajú aj protipožiarne vstupné dvere s bezpečnostnou triedou 3. osadené v oceľovej zárubni. výška 2 100 mm. vybavené panoramatickým priezorom.

VYKUROVANIE

O tepelnú pohodu sa bude starať podlahové kúrenie. teplo je dodávané centrálnym zdrojom tepla z miestnej teplárne. Z centrálneho zdroja tepla sú vedené rozvody do jednotlivých bytov. V každom byte je samostatný merač spotreby tepla a merače spotreby teplej pitnej vody a pitnej vody. Regulácia teploty v jednotlivých miestnostiach bude zabezpečená modernými elektronickými jenotkami pre každú miestnosť zvlášť. Podlahové vykurovanie je od renomovaného výrobcu - firmy REHAU. v kúpeľniach je osadený rebríkový radiátor. 

 

ELEKTROINŠTALÁCIA

V každom byte bude osadený bytový silnoprúdový rozvádzač. Zásuvky 230 V a vypínače budú umiestnené vo všetkých obytných miestnostiach a v kúpeľni. V mieste pre kuchyňu je riešená príprava pozostávajúca z prívodov 230 V a prívodu 400 V pre kuchynské spotrebiče. Každý z bytov bude mať vývody na osvetlenie vyvedené zo stropu ukončené v každej miestnosti svorkami. Samozrejmosťou je meranie spotreby elektriny je prostredníctvom elektromeru umiestneného mimo priestoru bytu.

BALKÓNY a PARKOVANIE

Aj tento priestor musí dobre vyzerať a samozrejme vydržať poveternostné podmienky. preto sme zvolili exterierovú dlažbu mrazuvzdornú - 30x30 cm a balkńy sú osadené pomocou balkónových termoizolačných nosníkov. Parkovanie - každé parkovacie státie v rámci vybudovanej parkovacej plochy bude označené vlastným poradovým číslom. K dispozícii sú tri druhy park. miest a to pod domom. prekryté. alebo čiastočne prekryté a neprekryté na parkovisku v bezprostrednej blízkosti bytového domu. Kažýdé parkovacie státie bude vybavené predprípravou na možnosť osadenie nabíjacej stanice pre elektromobil.

TV A INTERNET

Keďže dnes si už život bez internetu a TV nedokážeme predstaviť. bude v každej obytnej miestnosti umiestnená zostava TV zásuvky a zásuvky 2xRJ45 určenej na pripojenie internetu a telefónu. Každý klient si bude môcť vybrať z ponuky dvoch dodávateľov služieb ( SLOVAK Telekom a Bytové družstvo ). O komunikáciu medzi bytom a vstupnými dverami do domu zabezpečí telefónny vrátnik s predprípravou na videovrátnika.

PRÍJAZD

Nové príjazdové komunikácie spĺňajúce prísne kritériá budú s betónovou povrchovou úpravou. parkoviská a chodníky zo zámkovej dlažby.

KOBKY

pivničná kobka je príslušenstvom bytu. Jedna pivničná kobka je pridelená ku každému bytu pričom každý klient má svoju kobku na poschodí v bezprostrednom dosahu svojho bytu. Rozdelenie jednotlivých samostatne uzamykateľných pivničných kobiek v rámci pivničných priestorov je systémom murovaných deliacicí stien . Vstupné dvere do kobiek sú požiarnoodplné nie bezpečnostné.

PARKOVACIE STÁTIE

Každé parkovacie státie v rámci vybudovanej parkovacej plochy bude označené vlastným poradovým číslom. Existujú tri druhy park. miest a to pod domom. prekryté. alebo čiastočne prekryté a neprekryté na parkovisku v bezprostrednej blízkosti bytového domu. Z priestoru parkovacej plochy je priamy vstup do chodby k výťahu do bytového domu.

Detské ihrisko

V projekte Stará Husitská myslíme aj na tých najmenších...

V projekte Stará Husitská si uvedomujeme. že rodiny s deťmi sú srdcom každého komunitného prostredia. Preto sme sa rozhodli pripraviť niečo úžasné pre najmenších obyvateľov - multifunkčné ihrisko.

Je navrhnuté tak. aby napĺňalo všetky detské potrebyNáš cieľ je poskytnúť deťom bezpečné a zábavné prostredie priamo vo svojom domovskom areáli.

Projekt Stará Husitská je nielen o vytváraní moderného a kvalitného bývania. ale aj o podpore rodinného života a aktívneho voľného času. 

Ak hľadáte miesto. kde sa vaše deti môžu hrať. spoznávať nových priateľov a aktívne tráviť svoj voľný čas. projekt Stará Husitská je tou správnou voľbou.

Pripojte sa k nám a staňte sa súčasťou komunity. ktorá myslí aj na najmenších. Vaše deti si zaslúžia to najlepšie. a my sme tu. aby sme im to poskytli.

Pri bytových domoch v Bánovciach nám išlo o jednoduchú a úprimnú architektúru. Základná hmota bytových domov je jemne rozohraná odľahčeniami na prízemí a ustúpenom podlaží. Zo základnej hmoty vystupujú výrazné objemy balkónov. Základná farebná schéma je neutrálna s farebnými akcentami zábradlí. čo dáva vyniknúť hre objemov. Našim cieľom bolo vytvoriť dostupné a architektonicky hodnotné bývanie.


Kaviareň

Projekt Stará Husitská má ambíciu byť  inovatívnym a moderným areálom. Prináša preto komplexné služby priamo k Vašim dverám. 

Či už potrebujete rannú dávku kávy na rozbehnutie dňa. chcete si oddýchnuť s priateľmi alebo byť vždy v perfektnom vzhľade. priestory pripravované v Bytovom dome 4 budú ideálnym miestom pre vás. 

Pri investovaní do projektu Stará Husitská sme mysleli na každý detail. aby sme vytvorili miesto. kde budete mať všetko. čo potrebujete.

Komplexné služby. ako kaviareň a kaderníctvo. sú súčasťou nášho záväzku prinášať Vám najvyššiu kvalitu života.

Projekt Stará Husitská je o viac ako len o bývaní. Je to miesto. kde sa staráme o Vás a vaše potreby. 

 

 


Myslíme na Vás aj s elektromobilitou ...

Myslíte na životné prostredie a snažíte sa žiť ekologickejšie? Spolu s Investorom v projekte Stará Husitská máme pre vás skvelú správu! Pripravujeme jedinečnú možnosť pripojenia sa k najväčšej sieti dobíjacích staníc pre elektromobily priamo na parkovacích miestach.

S elektromobilitou prichádzajú mnohé výhody pre každodenný život. Nie len. že chránime životné prostredie a znižujeme emisie skleníkových plynov. ale môžeme aj ušetriť na nákladoch za palivo. Investícia do elektromobility je investíciou do budúcnosti.

Obyvatelia bytového domu v projekte budú mať prístup k rýchlemu a efektívnemu dobíjaniu svojho elektromobilu priamo na vlastnom parkovacom mieste. 

Našou prioritou je poskytnúť Vám pohodlné a spoľahlivé riešenie pre elektromobilov. Siet dobíjacích staníc bude vybavená najmodernejšou technológiou. čo zaručuje rýchle a bezpečné dobíjanie vozidiel. 

 


Vybavenie

Vybavenie je klúčové. Preto každý byt má balkón, pivnicu priamo na poschodí. Pamätali sme aj na internet a káblovú TV – každý byt bude vybavený rozvodmi v izbách. Všetky bytové domy sú s výťahom. O bezpečnosť sa postará elektronický vrátnik a bezpečnostné dvere do bytov v stupni bezpečnosti 3. Parkoviská sú kryté, priamo pri bytovom dome, ale aj pri príjazdovej komunikácii. Mysleli sme aj na deti, preto projekt bude mať aj detské ihrisko. Zaujímavým a nevšedným riešením sú byty na prízemí s vlastným pozemkom pre terasu a záhradku dostupné priamo z obývačky...