Vedeli ste že byty v projekte Stará Husitská v bytovom dome 2 sú všetky vybavené podlahovým kúrením ? Aj to z nich robí jedinečnú ponuku.

Pri rozhodovaní sa pre ideálny spôsob vykurovania svojho domova sa často stretávame s rôznymi možnosťami. Jednou z najefektívnejších a stále populárnejších alternatív je práve podlahové kúrenie. Jeho výhody oproti klasickým radiátorom sú viac ako zjavné a môžu poskytnúť komfort a nemalú úsporu nákladov na vykurovanie. Preto sa investor rozhodol aj napriek citeľne vyšším nákladom na realizáciu poskytnúť novým majiteľom nadštandardný komfort.

Podlahové kúrenie prináša novým majiteľom výhody napr.:

1. Rovnomerné rozloženie tepla:

Rovnomerné rozloženie tepla je pre ľudský organizmus najvhodnejšie. Väčšina bežných vykurovacích systémov v domácnostiach šíri teplo lokálne. Vtedy vo vrchných partiách tela zažívame pocit horúčavy a na spodnej časti tela cítime chlad. Rúrky podlahového kúrenia distribuujú teplo po celej ploche podlahy rovnomerne sálavým spôsobom. čo vytvára príjemné mikroklíma v celej miestnosti.

2. Bez prachu a plesní:

Rôzne druhy plesní. húb a rias obľubujú vlhké prostredie rebrového radiátora alebo klimatizácie. Tieto zariadenia sú miesto usádzania prachu a mikroorganizmov. Vzhľadom na to. že je podlahové kúrenie zabudované priamo v podlahe. nemá k nemu prístup žiadny druh mikroorganizmov ani prachové zrniečka. Tento fakt zabezpečuje čisté a zdravé prostredie vo vašej domácnosti.

3. Možnosť diaľkového ovládania:

Moderné podlahové kúrenia často ponúkajú možnosť diaľkového ovládania pomocou elektronických jednotiek umiestnených pri vstupe do miestnosti. Tento prvok vám umožňuje jednoducho regulovať teplotu v jednotlivých miestnostiach podľa vašich potrieb. čo zvyšuje komfort a úsporu energie.

4. Príjemná povrchová teplota podlahy:

Jednou z najväčších príjemností podlahového kúrenia je príjemná povrchová teplota podlahy. Nižšia teplota vyžadovaná na dosiahnutie požadovanej teploty vzduchu v miestnostiach znamená. že povrch podlahy je vždy príjemný na dotyk. čo je obzvlášť vítané v chladnejších mesiacoch.

5. Nízka vykurovacia teplota a úspora nákladov:

Podlahové kúrenie funguje pri nižších teplotách vody v porovnaní s tradičnými radiátormi. Táto nižšia teplota je nielen šetrnejšia k vykurovaciemu systému. ale aj znižuje náklady na energiu potrebnú na vykurovanie. V dlhodobom horizonte môže táto úspora nákladov znamenať významné zlepšenie vašich domácností financií.

V záverečnom zhrnutí možno konštatovať. že podlahové kúrenie ponúka niekoľko výhod oproti tradičným radiátorom. Okrem toho. že poskytuje rovnomerne rozložené teplo. eliminuje problém s prachom a plesňami. ponúka možnosť diaľkového ovládania. a to všetko pri nižších nákladoch na prevádzku. Aj toto je jedna z výhod investície do bývania v projekte .. Stará Husitská ...

Ak si chcete pozrieť vzorový byt projektu vybavený takýmto vykurovaním. obhliadku si môžete nahlásiť tu: